Derde graad BSO

Als je een veelzijdige verkoper of bediende in de administratie wil worden, moet je de nieuwste snufjes van informatica (tekstverwerking) en boekhouden kennen. 3de graad Verkoop

Verkoop: de basisopleiding van elke toekomstige verkoper! Winkelbezoek, verkoopstrainingen, werken met de kassa zorgen voor veel variatie. Je leert de kwaliteit van producten kennen. Je maakt kennis met de kunst van verkopen en etaleren. Een mooie etalage is al de helft van de verkoop! Je leert zelfs smaakvol etaleren.

Kantoor: deze studierichting geeft onmiddellijk aansluiting op het beroep van allround kantoorbediende in KMO's, grote ondernemingen, bankinstellingen, openbare diensten als scholen en ziekenhuizen.

Ook de derde graad is heel praktijkgericht en is een directe voorbereiding op een job. Gedurende anderhalve dag per week mag je op stage in zorgvuldig uitgekozen winkels en bedrijven. Wat je op school geleerd hebt, kan je zo in praktijk brengen. Een springplank naar een toekomstige job.

Wil je meer weten over Verkoop? Studieprofiel derde graad Verkoop.pdf

Wil je meer weten over Kantoor? Studieprofiel derde graad Kantoor.pdf

Hier vind je de lessentabel van de 3e graad BSO.

Vakken
5VE
5KA
6VE
6KA
Engels
2
2
2
2
Frans
3
4
2
2
Godsdienst
2
2
2
2
Lichamelijke Opvoeding
2
2
2
2
Maatschappelijke Vorming
2
2
2
2
Kunstgeschiedenis
1
1
0
0
Nederlands
2
2
2
2
Zakelijke comm. Nederlands
1
2
2
0
Commerciële vorming
6
0
0
0
Administratieve vorming
4
0
2
0
Commerciële presentatie
4
0
0
0
Boekhouden
0
3
0
2
Wetgeving
0
2
0
1
Secretariaat
0
6
0
4
Logistiek
0
2
0
2
Seminaries
3
4
4
0
Informatica
2
0
2
0
Stages
0
0
0
12
Stage etalage
0
0
4
0
Stage verkoop
0
0
8
0
Bedrijfsbeheer
0
0
0
1
Totaal
34
34
34
34